ŞAMPİYONLUK
LİGİ

About

Hakkında

Şampiyonluk Ligi; çift devreli lig usulü oynanan, ligde yer alan 8 takımın birbiriyle her mevsimde 2 defa karşılaştığı lig aşamasından ve lig aşamasını ilk 6 sırada bitiren takımların katılmaya hak kazandığı mevsim finallerinden oluşur. Lig aşamasını 1. ve 2. sırada bitiren takımlar Mevsim Finalleri'ne yarı finallerden başlama hakkı kazanır, lig aşamasını 3.-6. sıra arasında bitiren takımlar mevsim finallerine çeyrek finallerden katılırken, 8. sırada bitiren takım direkt olarak Yükselme Ligi’ne düşer. Ligi 7. sırada bitiren ve mevsim finalini 6. sırada bitiren takımlar ise bir sonraki mevsimde Şampiyonluk Ligi’nde yer alabilmek için mevsim sonunda oynanacak play-off karşılaşmalarında, Yükselme Ligi Finalleri’ni 2. ve 3. sırada tamamlayan takımlarla karşılaşır. Yaz Mevsimi sonunda düzenlenecek Türkiye Büyük Finali’nde şampiyon olan takım, Türkiye’yi Dünya Şampiyonası’nda temsil etmek için eleme turnuvasında yer almaya hak kazanacaktır.

Kurallar

Bu kurallar Şampiyonluk Ligi’ne yükselmeye hak kazanan takımlar, bu takımların menajerleri, koçları, oyuncuları ve diğer çalışanları için geçerlidir. 2015 Sezonu iki mevsime bölünecektir. Her mevsim;  lig aşaması, mevsim finali ve play-off karşılaşmalarından oluşur. Yaz Mevsimi’nde düzenlenecek mevsim finali “Türkiye Büyük Finali” olarak adlandırılacaktır ve bu turnuvayı kazanan takım, Dünya Şampiyonası’na katılmak için eleme turnuvası oynamaya hak kazanacaktır.

Riot Games Türkiye tarafından oluşturulan bu Şampiyonluk Ligi kuralları, ligin bütünlüğünü sağlamayı ve profesyonel seviyede mücadele etmekte olan takımlar arasındaki rekabet dengesini sürdürmeyi amaçlar. Standart hale getirilmiş kurallar; takımlar, oyuncular, koçlar ve genel yöneticiler de dahil olmak üzere ligde yer alan bütün tarafların haklarını korumak için oluşturulmuştur.

2016 Şampiyonluk Ligi kuralları bağlantıdan indirilebilir.

Bu kurallar oyuncular ve takımlar arasındaki rekabeti sınırlamaz. Takımlar ve oyuncular arasındaki anlaşmalar her iki tarafın tercihine göredir ve Oyuncu Hizmet Sözleşmesi ile belgelenmiştir.

Şampiyonluk Ligi kontrat veritabanına buradan ulaşabilirsiniz.

Biletler

Şampiyonluk Ligi lig aşaması maçları Riot Games Türkiye ofisinde seyircisiz olarak oynanmaktadır.

Lig aşaması maçları sonunda düzenlenecek Mevsim Finalleri için biletler satışa çıktığında Biletix'ten temin edilebilir.

Küresel Kurallar

Küresel kurallar için lütfen buraya tıklayınız.