Kural ihlali: Silver Carry, Akira, SİHİRLİ ANNEM

Kural ihlali: Silver Carry, Akira, SİHİRLİ ANNEM

Oyuncular: Silver Carry, Akira, SİHİRLİ ANNEM

Karar Tarihi: 24.07.2016

Karar: Men cezası

 

İlgili Açıklama

Yaptığımız araştırmalar sonucu, Yükselme Ligi Açık Turnuvaları’nda mücadele eden Wild Fire eSports Club takım kaptanı Gökhan “Silver Carry” Gümüşkaya ve SoA e-Sport oyuncuları Oğuzhan “Akira” Erkılınç ile Onur Kaan “SİHİRLİ ANNEM” Şahin, turnuvalar sırasında hesap paylaşımı yaparak rekabet ortamında haksız üstünlüğe yol açmışlardır.

Riot Games olarak düzenlediğimiz tüm etkinliklerde oyuncuların eşit şartlarda mücadele etmesinin gerekliliğini ön planda tutuyoruz. Bu sebepten dolayı, rekabet ortamını zedeleyecek bir kural ihlali gerçekleştiren üç oyuncunun 1 yıl boyunca Riot Games tarafından düzenlenecek tüm resmi turnuvalardan men edilmesine karar verilmiştir.

 

Konuyla Alakalı Kurallar

9.1.1.6 İkame. Bir başka oyuncu hesabı altında oynama veya bir başkasını bir başka oyuncu hesabı altında oynamaya zorlamak, ikna ve teşvik etmek.

 

Karar ve Uygulanacak Ceza

Yükselme Ligi Açık Turnuvaları’nda 3. sırayı alan Wild Fire eSports Club ve 5. sırayı alan SoA e-Sport’un diskalifiye edilmesine, bu takımların bünyesinde bulunup turnuvalar sırasında hesap paylaşımı gerçekleştiren Silver Carry, Akira ve SİHİRLİ ANNEM’in Riot Games tarafından düzenlenecek tüm resmi turnuvalardan 1 yıl boyunca men edilmesine karar verilmiştir.

Bu karar sonucu diskalifiye edilen takımların Yükselme Ligi Finalleri’ndeki yerleri, Yükselme Ligi Açık Turnuvaları’nda 6. ve 7. sırayı alan Future Fighters eSports ve ModZ takımlarına verilmiştir.