Havada Kha kokusu var

Havada Kha kokusu var

Suikastçılar, tekli sıralarda adeta bir kâbusken profesyonel arenada ise izlemesi en keyifli şampiyonlar olmuşlardır. Yüksek risk ve yüksek ödül prensibine sahip suikastçılar cüretkâr hareketleri ile rakiplerini bir anda öldürmeye çalışarak hem rakibi hem de izleyicileri diken üstünde tutarlar. Eğer 10 tanesini aynı maça koyarsanız da Vadi’nin kan gölüne dönüştüğüne şahit olabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta sonu tamamlanan International Wild Card All-Star turnuvasının Suikastçı Modu’nda yukarıda tasvir ettiğim bir manzara bulunuyordu. Yenilenen parkur Talon ve Rengar tercihleri seçim ekranında es geçilse de her oyuncu bu oyun moduna farklı bir yaklaşımda bulunarak Vadi’ye birbirinden değişik şampiyonlar getirdi.

Kimi nişancı alt koridorda uzun mesafeli olduğu ve ultisi ile kaçabildiği için Ahri’yi tercih ederken kimi de koridorda skor alabilmek adına Nocturne ve Master Yi gibi tercihlerde bulundu. Orta koridorda kimilerince yeni yamanın en kuvvetli şampiyonlarından kabul edilen yenilenen LeBlanc ve ona karşı seçilen Diana öne çıkan tercihler arasındaydı. Üst koridorda ise sıra dışı bir Akali tercihi dışında hem hasar olarak kuvvetli hem de pasif yeteneği sayesinde tank özelliği de kazanan Pantheon en popüler tercihti.

 

 

Suikastçıların kralı ise ormandan geldi. Yenilenen Kha’Zix ve onu yönlendiren Güneydoğu Asya ormancısı Levi bütün orta koridor oyuncularına taş çıkararak turnuvanın en iyi suikastçısı olduğunu herkese kanıtladı. Levi, Kha’Zix ile 3 maçta toplamda 43 skor alarak adeta bir rekora imza atti. Ultisinden gelen ilk yetenek geliştirme hakkını yenilenen “Biçen Pençe Geliştirmesi” tercihi ile kullanan Levi, ayrı düşürerek yakaladığı rakipleri sayesinde Korkularından Beslen yeteneğinin bekleme süresinin düşmesini doğru kullanarak az canı olduğu durumlarda bile hem rakiplerini hem de izleyicileri gafil avlayıp skorlar almayı başardı. İkinci geliştirme hakkını Çullan üzerinde kullanan Levi sürekli fırtınanın göbeğinde olmasına rağmen şampiyona olan hakimiyeti sayesinde neredeyse hiç sıkıntı yaşamadan hedeflerini yok edip sağ salim çıkmayı başarabildi.

 

Levi’nin Kha’Zix performansı Güneydoğu Asya’nın IWCA turnuvasını kazanmasındaki en büyük etkenlerden biriydi. Levi ve ekibi önümüzdeki hafta LCK ve NA LCS’in de bulunduğu Ateş takımına katılarak EU LCS, LPL ve LMS’ten oluşan Buz takımına karşı mücadele edecek. Levi önümüzdeki hafta Kha’Zix ile avlanmaya devam edecek, acaba IWCA’da gösterdiği performansı All-Star Etkinliği’nde de gösterecebilecek mi?

 

Can tam bir Star Wars, espor ve MTG delisi, her zaman skor almaya çalışır.